Statuetka Złoty Bankier

Oceń swój bank, zagłosuj w konkursie „Złoty Bankier”

Oceń swój bank, zagłosuj w konkursie „Złoty Bankier”

„Złoty Bankier” stał się wyróżnikiem najlepszych ofert bankowych. Nagroda jest przyznawana przez internautów wybierających optymalne produkty finansowe mijającego roku. Głosowanie użytkowników portalu Bankier.pl jest obiektywną i często surową recenzją dla działań bankowców. Wskazując najlepsze rozwiązania, internauci nagradzają te banki, które poważnie traktują ich potrzeby. W czasach zawirowań gospodarczych, gdy przyszłość jest niepewna, liczą się przecież dobre relacje i zaufanie do sprawdzonych partnerów.

Warto nagradzać banki, na które możemy liczyć, bo pozytywne wzorce stają się wyznacznikiem konkurencji. Takiej konkurencji, z której korzyści odnosimy wszyscy. Tanie kredyty, korzystne lokaty i dobrze przygotowane rachunki ułatwiają nam życie. Warto nagrodzić tych, którzy rozumieją, że klient nie jest tylko dawcą przychodów, ale osobą lojalną, poszukującą z bankiem wspólnych pomysłów. Obopólne korzyści są najlepszą drogą ku lepszej przyszłości. Wskażmy więc tych, którym zależy na nas już dziś.

Zachęcam do oddania głosu na "Złotego Bankiera".
Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl

W tegorocznej edycji głosowania internauci będą mogli wyróżnić banki, które oferują ich zdaniem:

 • Najlepsze konto osobiste dla internauty
 • Najlepszą kartę kredytową
 • Najlepszy kredyt gotówkowy
 • Najlepszy kredyt samochodowy
 • Najlepszy kredyt hipoteczny
 • Najlepszą bankowość mobilną

W żaden sposób nie chcemy narzucać co oznacza słowo „najlepszy”. Zostawiamy ocenę głosującym internautom. Każdy z nich może wskazać jeden bank w danej kategorii.

W ten sam sposób chcemy także wyróżnić instytucje oferujące produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw. W tym przypadku głosowanie będzie dotyczyć banków, które oferują:

 • Najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego
 • Najlepszy kredyt dla firm

Suma oddanych głosów pozwoli nam wybrać Złoty Bank 2012 roku.

W tegorocznej czwartej edycji przewidzieliśmy dodatkowo trzy osobne kategorie:

 • INNOWACJA FINANSOWA 2012 - Z kilkudziesięciu zgłoszonych przez banki propozycji kapituła złożona ze specjalistów i ekspertów rynku finansowego wyłoni najbardziej nowatorski produkt.
 • OSOBOWOŚĆ ROKU 2012 – Tytuł Osobowość roku 2012 to wyraz uznania za szczególne osiągnięcia w sektorze bankowości przyznawany z rąk Kapituły Konkursu Złoty Bankier. Nominacje do kategorii Osobowość roku zgłaszane są przez ekspertów i analityków i współpracowników Bankier.pl. Laureat Nagrody kreuje i konsekwentnie realizuje przyjętą wizję rozwoju bankowości, nie jest obojętny na efekty społeczne swojej działalności. Będąc autorytetem i leaderem w swojej dziedzinie, pozostaje jednocześnie efektywnym menedżerem, osiągającym bardzo dobre wyniki biznesowe. Działalność tę cechuje pozytywne oddziaływanie na gospodarkę, rozumiane m.in. jako stymulowanie konkurencyjności i innowacyjności. Kategoria Osobowość Roku jest nagrodą specjalną, pozostającą poza rywalizacją konkursową.
 • NAJLEPSZY SPOT REKLAMOWY BANKU 2012 - W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda w kategorii specjalnej „Najlepszy spot reklamowy banku”. Na polskim rynku nie brakuje spotów reklamujących banki i usługi bankowe, wyróżniających się atrakcyjnym przekazem i ciekawym pomysłem. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego z nich. W konkursie biorą udział spoty zgłoszone przez banki. Spoty zostaną poddane ocenie Kapituły, która wyłoni zwycięzcę. W skład Kapituły wchodzą zaproszeni przez organizatorów plebiscytu przedstawiciele branży marketingu i reklamy oraz twórcy filmowi.